dnes je 3.12.2022

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Strpění údržby vodního díla

22.9.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Je podle vodního zákona vlastník pozemku povinen strpět údržbu vodního díla vybudovaného před 1. lednem 2002, které se nachází na jeho pozemku a je ve vlastnictví jiné osoby?

Odpověď:

Podle ustanovení § 59a vodního zákona stanoví, že [v]lastník pozemku je povinen strpět za náhradu na svém pozemku vodní dílo vybudované před 1. lednem 2002 a jeho užívání. Cílem ustanovení je řešení vztahů mezi vlastníky vodních děl a vlastníky pozemků, na kterých se tato

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Města a obce profi.
Registrovat

Pravidelné zpravodajství

nebo přihlásit.

Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k typu informace:
Nahrávám...
Nahrávám...