dnes je 18.9.2019
Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Nájemné - jednostranné zvyšování

13.8.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Platí stále že podle § 2249 NOZ lze jednostranně zvyšovat nájemné max. o 20% za 3 roky?

Odpověď:

Citované ustanovení § 2249 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „občanský zákoník“), platí od počátku účinnosti tohoto zákona, tj. od 1. 1. 2014 až do dnešního dne v nezměněné podobě.

Platí tedy, že pokud nebylo zvyšování nájemného mezi smluvními stranami ujednáno, či naopak výslovně vyloučeno, může pronajímatel

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Města a obce profi.
Registrovat

Pravidelné zpravodajství

nebo přihlásit.

Povinnosti v podnikové ekologii v roce 2020
Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k typu informace: