dnes je 1.11.2020

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Souhlas s trvalým pobytem

11.8.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Musí obec mít písemný souhlas majitele nemovitosti (např. bytovky), pokud přihlašuje nájemníka k trvalému pobytu? Nájemník má uzavřenou nájemní smlouvu s majitelem.

Odpověď:

Požadavky na ohlášení změny místa trvalého pobytu nalezneme v zákoně č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů (dále jen „zákon“), konkrétně pak v ust. § 10 odst. 6 zákona.

Zmiňované ustanovení stanoví, že při ohlášení změny místa trvalého pobytu

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Města a obce profi.
Registrovat

Pravidelné zpravodajství

nebo přihlásit.

Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k typu informace: