dnes je 18.2.2020

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

SMS ČR vyzývá správní orgány, aby do vyhlášení nálezu ÚS ČR přerušily přestupková řízení s komunálními politiky podle zákona o střetu zájmů

12.2.2020, Zdroj: SMS ČR (http://www.smscr.cz/)

Ústavní soud zveřejnil program jednání, z nějž plyne, že již za měsíc, 11. března 2020, vyhlásí nález týkající se zákona o střetu zájmů. Sdružení místních samospráv ČR v této souvislosti dnes vyzývá správní orgány, jež dle tohoto zákona vedou přestupková řízení s komunálními politiky, kteří neodevzdali oznámení dle zákona o střetu zájmů, aby tato řízení přerušily a vyčkaly rozhodnutí Ústavního soudu.

Návrh Ústavnímu soudu požadující zrušení částí zákona o střetu zájmů podala početná skupina senátorů z iniciativy právě SMS ČR v létě roku 2018, a to proto, že novelizovaný zákon podle jejich názoru

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Města a obce profi.
Registrovat

Pravidelné zpravodajství

nebo přihlásit.

Zatřídění dokumentu
Tento dokument není zatříděn.